Jak souvisí meditace s biopásy a včelami?

Je to nějaký rok zpátky, co jsem přijala pozvání na přátelskou návštěvu  v roubence na stráni v Harrachově. Tak jsme s dcerou a širší rodinou vyrazili. Bylo to fajn setkání s přáteli na jedno odpoledne. Nemyslela jsem si ale, že se zážitek  o t i s k n e   tak hluboko do mého nitra.
 
Kromě krásného výhledu na luka a stráně Krkonoš (bylo léto), nás kamarádi zavedli i ke zvláštní dřevěné boudě. Z přední strany byl zabudován včelín – přesně několik včelstev.
 
Fór byl v tom, že se do domečku dalo vejít a posedět : )  Říká se tomu odborně API terapie, včelí domky.
 
 
 
Sedla jsem si, zavřela oči. Krásná vůně vosku se linula prostorem a ten všudypřítomný uvolňující hukot v hlavě ze bzučení včel!  Vybavil se mi zážitek z lektorského jóga kurzu, který jsem absolvovala v Thajsku.
 
Jeden ze způsobu meditace dechem  Bhramari Pranayama  (bee breath), který mi úplně autenticky sepnul v tomto včelím domečku…
 
O pár let později jsem dostala od své rodiny pole a moje myšlenky se začaly zhmotňovat.
 
Já mám kus půdy, přátelé včely a včely potřebují květné louky a biopásy a my lidé potřebujeme mít kde 
r o z j í m a t   a relaxovat – kde, ve včelím domku : )  Kruh je uzavřen! Já se těším, že se třeba za rok, dva potkáme ve včelím domku na květnaté louce v polabí!
 
 
 
 
 
 
 
Držte nám palce. Já se přihlásím až bude hotovo ; ) Pokud by se někdo chtěl seznámit se „včelím dechem“, doporučuji omrknout mou lekci Moon Yogy.
 
jana yoga